Când începe IEM Fall 2021? Programul primelor meciuri

Când începe IEM Fall 2021? Programul primelor meciuri. Acțiunea începe miercuri cu setul inițial de meciuri australiene.

ESL au anunțat partidele inițiale pentru viitoarele evenimente regionale de clasament major (RMR), care vor avea loc în perioada 29 septembrie – 10 octombrie.

Evenimentele europene, nord-americane și CSI vor începe cu o etapă de grupe round-robin înainte de a trece la un tablou cu o singură eliminare. Între timp, echipele asiatice, australiene și sud-americane vor trebui să joace doar un tablou competițional cu dublă eliminare.

IEM Fall North America și Asia vor începe pe 5 octombrie, în timp ce celelalte evenimente vor începe cu câteva zile mai devreme, pe 29 septembrie.

Echipele din Oceania vor deschide ultimul ciclu de evenimente RMR, în timp ce regiunile CSI, Europa și America de Sud vor vedea prima rundă de meciuri mai târziu în aceeași zi. În turneul CSI, IEM Fall va avea, de asemenea, echipe care joacă două meciuri în ziua deschiderii.

Când începe IEM Fall 2021? Programul primelor meciuri

Partidele de deschidere pentru IEM Fall sunt după cum urmează:

Oceania

Miercuri, 29 septembrie
10:15  – Australia Renegades vs. Australia VERTEX
10:15  – Australia ORDER vs. Australia LookingForOrg

Europa

Miercuri, 29 septembrie
20:00  – Germany BIG vs Europe mousesports
20:00  – Europe FunPlus Phoenix vs Denmark Copenhagen Flames
20:00  – Europe G2 vs Sweden AURA

21:15  – Europe Complexity vs Czech Republic Sinners
21:15  – Denmark Astralis vs United Kingdom Endpoint
21:15  – Denmark Heroic vs Spain Movistar Riders

22:30  – Europe ENCE vs Sweden Dignitas
22:30  – Europe OG vs Germany Sprout
22:30  – France Vitality vs Europe MAD Lions

23:45  – Europe FaZe vs Sweden fnatic
23:45  – Sweden NIP vs Bulgaria Fiend
23:45  – Bulgaria SKADE vs France DBL PONEY

CSI

Miercuri, 29 septembrie
14:15  – Belarus Nemiga vs Russia Spirit
14:15  – Russia Natus Vincere vs Russia AVE
14:15  – Russia Entropiq vs Ukraine Akuma

15:30  – CIS Virtus.pro vs Kazakhstan K23
15:30  – Russia forZe vs Kazakhstan Unique
15:30  – Russia Gambit vs Russia INDE IRAE

16:15  – Belarus Nemiga vs Russia Natus Vincere
16:15  – Russia Spirit vs Ukraine Akuma
16:15  – Russia AVE vs Russia Entropiq

18:00  – Russia Gambit vs Kazakhstan K23
18:00  – CIS Virtus.pro vs Kazakhstan Unique
18:00  – Russia forZe vs Russia INDE IRAE

America de Sud

Joi, 30 septembrie
01:45  – Brazil Sharks vs Brazil MIBR
01:45  – Brazil Bravos vs Brazil Imperial

Turneele din America de Nord și Asia, începând cu 5 octombrie, vor avea următoarele meciuri de deschidere:

Asia

Marţi, 5 octombrie
14:00  – Asia NKT vs China ViCi

Miercuri, 6 octombrie
14:00  – China TYLOO vs. Mongolia Checkmate

North America

Marţi, 5 octombrie
22:00  – United States Liquid vs United States Bad News Bears
22:00  – Brazil paiN vs North America Extra Salt

23:15  – Brazil GODSENT vs Brazil FURIA
23:15  – United States Triumph vs Brazil TeamOne

Miercuri, 6 octombrie
00:30  – North America Extra Salt vs United States Bad News Bears
00:30  – Oceania EXTREMUM vs South Africa ATK

01:45  – North America Evil Geniuses vs Brazil 00Nation
01:45  – Brazil FURIA vs United States Triumph

Autor: Nectarie Popa nectarie.popa@esporturi.ro

CITEŞTE ŞI Detalii despre ESL Conference League
CITEŞTE ŞI Grupele IEM Fall 2021. Ultimul RMR înainte de Major